סוככים

מטרת הסוכך בדרך כלל להגן או למנוע חדירה ישירה של קרני שמש  ולספק הצללה כשיושבים בחוץ.  כמו-כן, הסוכך מספק הגנה טובה מפני גשם. סוככים משתלבים גם כמרכיב דקורטיבי בבית ובעסק.  ישנם סוגים וצבעים רבים של סוככים למטרות שונות. חומרים עיקריים מהם עשויים סוככים הינם דראלון (דומה לבד) או שמשונית ( PVC ). ניקוי סוכך מונע הצטברות לכלוך וכתמים ונותן מראה נעים ויפה.

סוכך קבוע

סוכך קבוע הינו סוכך שאינו נפתח ונסגר, יכול להיות מעוצב בצורות שונות ומחומרים שונים. יתרונו בכך שהוא חזק ובעל נוכחות גדולה ברחוב (חשוב בעיקר לעסקים, חנויות). חסרונו בכך שאי אפשר לקפל אותו. ככל שסוכך יהיה אופקי יותר הוא יצבור יותר לכלוך וככל שיהיה בעל שיפוע גדול יותר – יפול ממנו הלכלוך כלפי מטה.  ניקוי סוכך קבוע באופן תדיר ימנע הצטברות לכלוך וישמר את המראה היפה והאסתטי של הסוכך.

מרקיזה

מרקיזה היא סוכך מתקפל (בצורה הדומה לאקורדיון) , ניתן לפתוח ולסגור באמצעות חבל או מנוע חשמלי. כאשר המרקיזה סגורה יש הצטברות של לכלוך בין הקפלים ומומלץ לפתוח מידי פעם לצורך אוורור הלחות ולסילוק לכלוך יבש. ניקוי מרקיזה ימנע קורוזיה והיווצרות כתמים .

מרקיזה – יריעת שמשונית

מרקיזה – יריעת דראלון

סוכך חלון

סוכך חלון הינו יריעה נגללת ע"ג צינור ונתמכת בשתי זרועות בצידיה. ניתן לקבוע את מידת הכיסוי של החלון בכל מצב בין פתוח לסגור. משמש בנוסף להצללה גם להשגת אינטימיות בסביבה בה ישנם בתים סמוכים

סוכך/סוככי זרועות

סוכך זרועות מורכב מיריעה נגללת הנתמכת בשתיים או יותר זרועות (בהתאמה לגודל הסוכך). ניתן לפתוח ולסגור לפי הצורך. אפשרות לפתיחה ע"י מנוע חשמלי או ידני ע"י מנואלה. ניקוי סוכך כזה הוא חשוב מאוד, בנוסף לאמור לעיל מפחית ניקוי הסוכך את שחיקתה המהירה של היריעה .

שמשיה

שמשיה היא אמצעי הצללה בגדלים ומחומרים שונים, שמשיה יכולה להיות בצורת מרובע, מלבן, משושה או מתומן. יכולה להיות ניידת או קבועה.

סוכך לבית

סוכך לבית מותאם באופן אישי, לפי דרישתו המיוחדת של כל אחד. ניתן להתאים מגוון רחב של צבעים, חומרים וצורות ולהגיע לפתרון אופטימלי המאגד את צורכי ההצללה, דקורציה ועיצוב מותאם. בנוסף לצורך בהצללה, הסוכך מאפשר הגנה מפני גשם או כמסתור כביסה, מחסה למכונית ועוד. ניקוי סוכך בבית נעשה תוך תשומת לב רבה לצמחיה ולסביבת הסוכך, כך שהכל נשאר נקי.

סוכך לעסק

סוכך לעסק משמש בנוסף לפתרונות ההצללה והגנה מפני גשם, גם כאמצעי פרסומי בעל נוכחות בולטת מאוד ברחוב. להבדיל משלט, הסוכך בולט מקו הבניין אל הרחוב ולכן הוא בעל נוכחות גדולה יותר.

סוכך אנכי

סוכך אנכי יכול להיות מותקן בין עמודים או מתקרת מבנה והוא נפתח כלפי מטה. מטרתו בד"כ לחסום קרינת שמש. ניתן להוסיף כיתוב (כאשר משמש לעסק) .

סוכך מפרש

הצללה מעוצבת ומותאמת לשטח המוצל. מתאים לכל צורת שטח ובתכנון קפדני ניתן להגיע להצללה מדויקת ומותאמת לשטח המוצלל.

פרגולה

מבנה עשוי עץ ברוב המקרים, יש גם פרגולות עשויות אלומיניום או מחומרים אחרים. יכול להיות מקורה ע"י רעפים, קורות עץ ועוד.