כך תשמרו טוב יותר על הסוכך

את הניקוי עצמו כדאי שאנחנו נעשה, אך ניתן לעשות כמה פעולות פשוטות ובכך למנוע הצטברות לכלוך ולהמנע ככל שניתן ממפגעים שונים.

הנה כמה רעיונות:

רצוי לסגור את הסוכך כאשר אין צורך שיהיה פתוח.

כאשר הסוכך פתוח – רצוי שיהיה מתוח. סוכך מתוח ובשיפוע נכון, יעזור ללכלוך לגלוש במורד הסוכך  וליפול ממנו.

סוכך רפוי נראה פחות טוב וה"בטן" שנוצרת מונעת מלכלוך ליפול מטה. כשיורד גשם ניקווים מים על הסוכך ומשקלם עלול לשבור את הסוכך ולגרום להוצאה ניכרת על תיקונו.

תמיד כדאי להרחיק עלים יבשים ולכלוך מהסוכך. הישארותם שם עלולה לגרום לכתמים.

בהרבה מקומות יש בעיית יונים ! רצוי למנוע מהן לעמוד או לקנן מעל הסוכך. כדאי להזמין מרחיק יונים מקצועי (ב"קישורים מומלצים" יש קישור למרחיק יונים). לא להשתמש בשום אופן בחומר שדומה לגריז, כי כשהוא נופל על הסוכך קשה מאוד לנקותו ובסוככי דראלון אף כמעט בלתי אפשרי !!

את צואת היונים רצוי מאוד לשטוף מיידית במים, היא מכילה חומציות רבה שגורמת לכתמים קשים.

סוככי זרועות נגללים ע"ג צינור והיריעה צריכה לצאת מחלקו העליון של הצינור. לעתים רואים סוככים שבגלל חוסר ידיעה הפכו את כיוונם והיריעה יוצאת מתחתית הצינור. היריעה עוברת קרוב מאוד לבסיס הזרוע ולעיתים אף נקרעת בגלל חיכוך עם בסיס הזרוע.

בימי סערה מומלץ מאוד לסגור את הסוכך. רוח חזקה מכה בסוכך ויכולה לשבור זרועות או לקרוע את היריעה.

לא מומלץ לנסות להסיר כתמים בעזרת חומרים חזקים. שימוש בחומר לא מתאים יגרום ליותר נזק מתועלת. אפשר להתיעץ איתנו בכל עניין.

לא מומלץ לשמן את הזרועות. שימון יגרום להידבקות אבק ולכלוך – גורם לתוצאה הפוכה ממה שרציתם וללכלוך מיותר. שטיפה במים וסבון עדין תנקה טוב ולאחר היבוש לא יידבק לכלוך ואבק.